Politehnica egal la Suceava cu Rapid CFR !

2

Politehnica Galati a terminat ieri la egalitate meciul cu Rapid CFR Suceava meciul din etapa a 11 a ligii a 3a seria 1 . Golul ” studentilor ” a fost marcat de Velicu in minutul 20 , scorul mantinandu-se pana la pauza . Egalarea rapidistilor a venit in minutul 56 din lovitura de la 11 m . Cu acest punct Politehnica acumuleaza 14 puncte si ocupa locul 9 in seria 1 a ligii a 3 a . Celelalte echipe din Galati care activeaza in liga a 3 a se situeaza astfel : Fc Otelul 2 locul 8 cu 16 puncte in timp ce Fcm Dunarea 2 se situeaza pe locul 17 din 17 echipe cu numai 5 puncte !

Etapa viitoare Vineri 30 Octombrie , Politehnica va evolua acasa impotriva celor de la Aerostar Bacau pe satdionul Siderugistul .

Fc Otelul 2 va evolua la Bacau cu ” fainarii ” de la Pambac echipa invinsa de Fc Otelul 2 cu 7-1 in ultima etapa a sezonului trecut a ligii a 3 a seria a 2 a .

Fcm Dunarea 2 ar fi trebuit sa evolueze la Radauti cu Scoala de Fotbal din localitate dar echipa din Radauti s-a retras .