Hc Otelul -Tomis Constanta 24-21 !

7

Hc Otelul a invins astazi Tomis Constanta in etapa a 7 a a ligii nationale bet-at-home.com cu scorul 24-21 , la pauza scorul a fost 10-12. Meciul a fost echilibrat Hc Otelul reusind desprinderea pe final dupa ce la pauza echipa din Constamnta conducea cu 12-10. Pe langa echilibru meciul a avut si tensiune cu multe eliminari si cartonase galbene . Printre cei avertizati cu cartonase galbene au fost si cei 2 antrenori principali . La Tomis Constanta au evoluat din prima faza a jocului  si 4 jucatoare foste la Hc Otelul : Diana Drutu , Diana Patru ,Mihaela Blaga si Andrea Talvac . Desi intrarea la partida a fost libera in sala Siderugistul nu s-au “strans” mai mult de 400 de spectatori ! Cea mai buna jucatoare a Hc Otelul in acest meci a fost Adriana Tacalie , iar de remarcat ar mai fi evolutia buna a portaritei Andrea Polocoser . Hc Otelul castiga dupa 2 etape fara victorie , iar antrenorul Dinu Cojocaru debuteaza pe banca echipei cu o victorie !
  Etapa viitoare Miercuri 11 Noiembrie  Hc Otelul va evolua la Roman impotriva prof Cornel Badulescu , fosr antrenor la Hc Otelul .