United Galati – City ‘us Targu Mures 3-7 !

14
United a pierdut scor 3-7 meciul cu City ‘ us Targu Mures din cadrul etapei a 10 a ligii 1 de futsal . United a inceput bine meciul si a deschis scorul in minutul 8 prin Bagu . Dupa primirea golului cei de la Targu Mures s-au dezmeticit si pana la pauza au egalat si apoi preluat conducerea . Scor la pauza United Galati – City’us Targu Mures 1-2 . De mentionat ca in prima repriza la scorul de 0-0 United a ratat o lovitura de la 6 m prin capitanul echipei Bogdan Dima . Dupa pauza a inceout spectacolul cu adevarat in sala Siderugistul . Cei de la Targu Mures au majorat scorul pana la 1-3 , dupa care a urmat revenirea baietilor nostri 2-3 si 3-3 ambele goluri fiind marcate de Viorel Cojoc . De la 3-3  golurile s-au terminat pentru United in schimb au fost din belsug pentru ” portughezii ” de la Targu Mures . Golurile marcate de cei de la Targu Mures au venit de la 3-3 la 3-7 au venit pe gafe ale portarului Luca Marian care a fost inlocuit de Marian Tanasila la 3-7 sau pe lipsa de concentrare a jucatorilor . United este la a 4 infrangere consecutiva , este adevarat ca printre adversari au fost Concordia Chiajna , Design Construct Brasov sau City ‘us Targu Mures , echipe clasate pe primele 5 locuri ale ligii 1 si cu bugete mult superioare United .
 Etapa viitoare ultima a turului  ligii 1 2009-2010 , United va evolua impotriva echipei campioana si care detine primul loc in liga 1 Fc Deva