United termina turul genunchi !

5
Astazi in cadrul etapei a 11 a , ultima  a turului ligi 1 de futsal , United a pierdut la scor meciul cu campiona in exercitiu si echipa de pe primul loc Fc Deva . Scorul dintre Fc Deva si United a fost 11-4 , la pauza  ” motoristii ”  erau condusi cu 7-2 ! Unired termina turul de campionat al ligi 1 de futsal pe locul 6 , un loc mai jos fata de locul obtinut la finalul sezonului trecut de futsal . Galateni termina acest tur de campionat cu o serie neagra de 5 meciuri fara victorie ! Golaverajul in ultimele 5 partide pentru United este 16 goluri marcate si 34 de goluri primite . O explicatie a faptului ca United a “reusit” o serie de 5 meciuri fara victorie este programul competitional , care a programat ultimele 5 etape cu echipe foarte bine cotate toate clasate pe locurile 1-5 , printre adversare fiind Fc Deva campioana si echipa care termina turul pe primul  locu , City ‘us Targu Mures sau Concordia Chiajna . Singura infrangere “neprogramata” pentru United in ultimele 5 etape , este cea de la Timisoara ,  unde echipa noastra a pierdut cu 2-3 in fata unei echipe care termina turul de campionat pe locul 11 cu 2 victorii una in fata echipei noastre !

  Urmatorul meci al United , in prima etapa a returului ligii 1 de futsal este programat pe 28, 29 sau 30  Noiembrie , in compania celor de la Olimpic 2003 Simeria . Rezultatul din tur dintre cele 2 echipe a fost favorabil echipei noastre , United castigand la Simeria cu 5-2 !

FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal