Meciul amanat se joaca astazi : Progym Gheorghieni – CSM Dunarea Galati in Cupa Romaniei

9
  Astazi de la ora 17.30 la Gheorghieni hocheistii de la CSM Dunarea Galati evolueaza in al doilea meci din grupa B a cupei Romaniei contra echipei din localitate Progym Gheorghieni . Meciul trebuia sa se joace  Duminica ,  dar din cauza zapezilor cazute in abundenta echipa noastra nu a putut ajunge la timp la Gheorghieni .
  In primul meci din grupa CSM Dunarea Galati a fost invinsa de campionii de la Sport Club Miercurea Ciuc cealalta echipa din grupa B cu 19-1 . Ieri intr-un meci din grupa B Sport Club Miercurea Ciuc a invins Progym Gheorghieni ( adversara de astazi a CSM Dunara Galati ) cu 7-3 dupa ce echipa din Gheorghieni a conduc cu 2-0 ! Castigatoarea meciului de astazi se califica mai departe in semifinalele cupei de pe locul 2 , intalnind  echipa de pe locul 1 din grupa A , cel mai probabil CSA Steaua Bucuresti .

In campionatul national in meciurile dintre  CSM Dunarea si  Progym Perla Harghitei Gheorghieni  , toate cele 4 meciuri au fost castigate de harghiteni 5-3 si 3-1 la Gheorghieni si 2-3 si 2-6 la Galati . In primul meci de la Galati a fost nevoie de a patra repriza , dupa ce la finalul celor 3 reprize scorul era egal 2-2 ,  pentru a se putea  declara castigatoare o echipa