CSM Dunarea infranta si eliminata din Cupa Romaniei !

17
CSM Dunarea Galati a pierdut asta seara meciul cu Progym Gheorgieni din etapa a 2a a grupei  B a cupei . Galatenii au fost invinsi cu 7-2 scorul pe reprize  fiind :  7-2 (5-1, 2-0, 0-1 ) . Golurile echipei noastre au fost marcate de catre Vlasa si Catalin Berdila . In urma acestei infrangeri hocheistii galateni au fost eliminati din cupa , dupa ce in prima etapa din grupa B au fost invinsi de Sport Club Miercurea Ciuc cu 19-1 .
  Meciul de la Gheorgieni a fost presarat cu mai multe incidente iar liderul echipei noastre Catalin Geru a primit pedeapsa de meci pentru proteste vehemente la adresa arbitrilor . Protestele lui Geru au venit ca urmare a validarii unui gol contorversat de catre arbitri in favoarea harghitenilor .In timp ce parasea gheata acesta a cerut si restul coechipierilor sa il urmeze ! Echiperii lui Geru il asculta si parasesc gheata timp de aproape  5 minute dupa care revin la sentimente mai bune si se intorc pe gheata .
  CSM Dunarea Galati a fost eliminata din Cupa Romaniei dupa ce a pierdut ambele meciuri din grupa B . In cele 2 meciuri dunarenii au primit 26 de goluri si au marcat 3 goluri . Singura consolare a hocheistilor galateni este ca au reusit sa castige o repriza in competitie , ultima in meciul cu Progym .
  Din grupa B s-au calificat mai departe in semifinalele cupei Sport Club Miercurea Ciuc si Progym Perla Hargitei Gheorgieni care vor intalni in semifinalele competitiei Fenestela Brasov respectiv Steaua Bucresti
 
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal