Sport Club Miercurea Ciuc – CSM Dunarea Galati 22-2 !

6

Astazi  in al patrulea meci dintre CSM Dunarea si campioana Romaniei Sport Club Miercurea Ciuc , hochesistii galateni au fost invinsi de cei din Miercurea Ciuc cu 22-2 . Galatenii se pot mandri cu faptul ca au castigat o repriza , prima repriza fiind castigata de hochestii nostri . La finalul primei repriza scorul era 2-1 pentru hocheistii nostri . Scorul in celelalte reprize a fost : 12-0 repriza a 2a si 9-0 repriza a treia . Rezultatele din cele patru meciuri dintre CSM Dunarea Galati si Sport Club Miercurea Ciuc : , 14-0, 23-1 , 17-2 ai 22-2 . In total hochesitii galateni au primit 76 de goluri si au marcat doar 5 goluri .
   Urmatorul adversar al CSM Dunarea va fi Sportul Studentesc , un adversar de calibrul hocheistior galateni , care in dubla de la Bucuresti si-au impartit victoriile , CSM Dunarea castigand cu 7-5 un meci  si pirzand cu 3-5  celalat meci