Au luat doar noua !

15
CSM Dunarea Galati – CSA Steaua Bucuresti 1-9 ( 0-3 , 0-4 , 1-2 )
CSM Dunarea Galati a pierdut astazi pe gheata  proprie primul  meci din dubla  cu CSA Steaua Bucuresti din cadrul ligii nationale de hochei . Spre deosebire de meciurile de la Bucuresti cand dunarenii au incasat 16 goluri in primul meci si 11 in al doilea astazi hocheistii galateni au incasat ” doar ” noua goluri  !
Stelistii au deschis scorul in inferioritate numercia , iar pana la prima pauza au mai inscris de doua ori intrand la cabine cu un avantaj linistitor 3-0 . In repriza a doua stelisti au mai marcat de patru ori ducand scorul la 0-7 . Repriza atreia incepe tot cu hocheistii de la Steaua in prim plan care majoreaza scorul ducand tabela la 0-8 . La 0-8 Catalin Geru isi aduce aminte ca este liderul echipei si ca a castigat destule trofee si inscrie golul de onoare pentru galateni impotriva fostei lui echie cu care a castigat  numeroase trofee . La 1-8 in tribunele patinoarului se aude de acum clasica ironie ” hai cu egalarea ”  , dar in loc de egalare suporterii galateni se mai aleg cu un gol in poarta bravului portar al galatenilor Radu Viorel . Pe langa cele 9 goluri incasate stelistii au mai avut oportunitati de a marca dar au fost opriti de portarul Radu Viorel dand prilej tribunei sa aclame : “Toata lumea stie Radu meserie ! “
Meciul a fost destul de calm fara eliminari prea multe , un meci pritenesc intre echipe prietene , mai multi jucatori de la Galati jucand pentru Steaua acum ,iar la Dunarea evolueaza jucatori care in trecut au jucat la Steaua .

La partida au asistat aproape 250 de specatori , public destul de numeros avand in verdere ziua si ora de disputare a meciului