Catalin Geru – Sportul Studentesc 5-4 !

5
CSM Dunarea Galati a castigat astazi meciul cu Sportul Studentesc din liga nationala de hochei cu 5-4 !Catalin Geru a inscris toate cele cinci goluri ale hocheistilor galateni  si aproape a castigat de unul singur meciul !!!
Meciul a inceput dezastruos pentru hocheistii galateni care la prima pauza erau condusi cu 3-0 de catre bucuresteni !!
 A doua repriza  a stat sub semnul echilibrului , Catalin Geru si-a inceput recitalul inscriind primul gol si scorul era 1-3 . Studentii mai marcheaza o data pana la pauza si la cabine se intra cu 4-1 pentru studenti .
In tribunele patinoarului o parte dintre spectatori dezamagiti de prestatia echipei cerea demsisia antrenorului !!
Repriza a treia a fost si astazi la fel ca ieri cea mai spectaculoasa . De la cabine dunarenii au iesit cu 1-4 , insa Catalin Geru realizeaza ceea ce nimeni nu mai indraznea sa spere si marcheaza gol dupa gol pentru Dunarea 2-4 , 3-4  , 4-4 si mmeciul intra in prelungiri
In repriza de prelungiri cele doua  echipe au intrat pe gheata cu caate un jucator mai putin Catalin Berdila fiind hocheistul galatean care a stat pe banca suspendatilor , repiza de prelungire s-a incheiat la egalitate 0-0 fara ocazii notabile la cele doua porti .
In pauza dintre prelungiri si loviturile de departajare , hocheistii bucursteni fac putin circ inaintea executarii loviturilor de deparatajare pe motiv ca in treimea gazdelor acolo unde vor executa ei loviturlie gheata nu este uscata  si pucul nu aluneca cum trebuie . In pauza dintre prelungiri si loviturile de deparatajare gheata de pe patinoar fiind refacuta
La loviturile de deparatajare  “studentii” , au ratat toate cele trei lovituri in fluieraturile celor 150 de spectatori prezenti la patinoar , dunarenii au ratat si ei primele doua lovituri prin Nutu si Dan iar ultima lovitura a fost executata de cel mai bun jucator de pe gheta Catalin Geru care inscrie si aduce prima victorie in fata propriilor suporteri in sezonul 2009-2010 si a doua din acest campionat dupa cea de la Bucuresti tot contra Sportului Studentesc
La finalul meciului hocheistul galatean Catalin Brerdila  are o scurta repriza pugilistica cu un spectator pana la interventia jandarmilor conflictul fiind aplanat

Urmatoarele meciuri acasa ale CSM Dunarea vor fi Miercuri 20 Ianuarie de la ora 17.30 si Joi 21 Ianuarie . Meciurile erau programate initial pe 23 si 24 Ianuarie
foto : adevarul de seara galati