Hc Otelul la al treilea meci consecutiv fara victorie !

4
Hc Otelul Galati a ajuns la a treia infrangere consecutiva dupa ce astazi la Zalau a pierdut 25-26 , meciul cu Hc din localitate .Pornite cu sansa a doua in meciul de la Zalau , conform locurilor din clasament , otelistele au facut un  joc bun si au pierdut in ultimele minute . La pauza scorul a fost 16-12 pentru gazde
Dupa acest rezultat Hc Otelul ramane pe locul 9 , gratie victoriei surprinzatoare a penultimei clasate Rapid CFR Bucuresti care a invins Universitatea Resita , studentele din Caras-Severin fiind la doar un punct in spatele otelistelor  . Alte rezultate de astazi din liga nationala feminina de handbal :    “U” Jolidon Cluj – HCM Roman 31-32 (15-19) si o alta surpriza Stiinta Bacau-Hcm Buzau 24-22 (14-10) , bacauancele inregistrand primna victorie de la revenirea in liga nationala .

La acest meci Hc Otelul nu s-a putu baza pe serviciile Adrianei Tacalie. Jucatoarea nu a fost lasata sa joace de arbitrii partidei , pe motiv ca viza medicala este expirata !!!
Etapa viitoare , Hc Otelul  (Sambata 20 Februarie ) va intalni pe teren propriu  una din performerele etapei de astazi Rapid CFR Bucuresti , locul 13 (din14)  cu 4 puncte ( 2 victorii)  . Bucurestencele s-au intarit in aceata perioada cu doua jucatoare de la Rulmentul Brasov , Simona Gogarla si Nicoleta Gasca Alexandrescu