Rezultate si clasamente liga 1 futsal si divizia A handbal masculin

10
In etapa a 15 a ligii 1 de futsal , United Galati a pierdut meciul de la Piatra Neamt cu Moldocor Piatra Nemt cu 2-4 , la pauza galatenii conduceau cu 1-0 ! Celelate rezultate din liga 1 :  CFF Clujana Cluj-Napoca –  Concordia Chiajna 1-4 si  Spicom Sfantu Gheorghe-City’us Targu Mures 2-5. Design Construct Brasov , CSM Focsani si ACS Odorheiu Secuiesc au stat , pentru ca adversarele lor Fc Deva , Olimpic Simeria si Fc Poli Timisoara s-au retras din competitie . In clasament pe primul loc se afla City’us Targu Mures cu 42 de puncte , 2.Concordia Chiajna 39 puncte , 3.Design Construct Brasov 33puncte ,4.ACS Odorheiu Secuiesc 27 puncte ,5.United Galati 18 puncte ,6.Moldocor Piatra Nemt 13 puncte , 7.CFF Clujana Cluj-Napoca 7 puncte , 8.CSM Focsani 7 puncte , 9.Spicom Sfantu Gheorghe 6 puncte . Etapa viitoare united va evolua acasa contra celor de la Spicom Sf. Gheorghe , cellelate meciuri ale etpaei sunt : City’us Targu Mures -CFF Clujana Cluj Napoca , .ACS Odorheiu Secuiesc-CSM Focsani .

In  divizia A de handbal masculin s-au disputat primele meciuri in 2010 . Universitatea Galati a evoluat in prima etapa a turului 2 la suceava cu echipa de pe locul 2 Universitatea 2 Bucovina Suceava . La fel ca baietii de la futsal si handbalistii au condus la pauza cu 14-12 , dar pana la final au pierdut cu 25-31!celelate rezultate din serie au fost : Politehnica Iasi-Hc Vaslui 32-26 si LPS PIatra nemt -CSM Focsani 28-28 . In clasament pe primul loc se afla studentii nostri Universitatea Galati ,  care conduc seria cu 18 puncte , 9 victorii 2 infrangeri , pe 2 se afla Universitatea 2 Bucovina Suceava 15 puncte , 6 victorii ,3 meciuri egale , 2 infrangeri , locul 3 este ocupat de Politehnica Iasi 11 puncte , pozitia a 4 a este a celor de la  CSM Focsani 9 puncte  , locul 5.LPS Piatra Neamt 7 puncte , locul 6.Hc Vaslui 6 puncte . Etapa viitoare Universitatea Galati va evolua pe teren propriu Joi 18 februarie de la ora 15.30 cu CSM Focsani .
sursa foto : realitatea.net/forum