Scurt 3-0 !

23
Campioanele le-au administart si craiovencelor un scurt 3-0, specialitatea casei la Metal Galati , in etapa a 19 a diviziei A1 de volei feminin. Craiovencele au reusit sa opuna rezinstenta doar in primul set cand au reusit sa castige 22 de puncte . Punctul culminant al setului a fost la 22-22 cand cele doua echipe s-au aflat la egalitate . Evolutia scorului in sert 8-6,16-12,22-22,25-22. Seul doi se joaca dupa acelasi calapod cu campioanele la conducere , singurul lucru iesit  interesant in set a fost un cartonas galben incasat pentru proteste de campioane pentru protestele lui Zoran Terzici , la scorul 9-7 ,dupa ce arbitrii au vazut o greseala la Alajbeg ,cariovencele primind cadou de la arbitrii un punct ne muncit si nemeritat.Evolutia scorului la timpii de odihna tehnici a fost  8-5,16-11 si 25-18 final. In actul al treilea  , campioanele defileaza si “magicianul” Terzici faca cateva schimbari in tanara s-a echipa , facand loc si cadetelor in acest meci , Ana Maria Berdila o inlocuieste pe Daiana Muresan si Iuliana Cazamir pe Jelena Alajbeg .In setul 3 evolutia scorului a fost 8-3, 14-4,15-5,16-5,25-12.
CSU Metal Galati a depasit in aproape o ora de joc SCM U Craiova si metalistele zboara cu gandul la titlul cu numarul 4 !Pentru CSU Metal  Galati au evoluat astazi :13.Sabina Miclea,17.Daiana Muresan,5.Nneka,11.Olga Tocko,6. Jelena Alajbeg,12 Mira Golkubovici si 7.Alexandra Trica -libero.Pentru campioane au mai jucat : 9 Sonja Borovinesk , 16 Ana Maria Berdila si 3 Iuliana Cazamir.rezerve au fost : Mihaela Stanga si   Andra Stresina. De la acest meci a lipsit pe langa accidentata Veronica Gomez si rsculata Milena Sadurek si libero-ul Suzana Cebic , care a fost inlocuita cu brio de Alexandra Trica .
Etapa viitoare campioanele vor evolua la Sibiu , meci in care doar deplasrea este grea si lunga !