Adio Europa ….. cu casa inchisa !

8
Fc Otelul a pierdut pe teren propriu cu scorul 2-3,meciul din etapa a 23 a ligii 1 de fotbal.Meciul de astazi a fost unul foarte spectaculos cu multe faze de poarta si cu multe goluri.In priuma repriza , Fc Otelul ne-a amintit de Otelul lui Dorinel din tur si a permis oaspetilor sa conduca in minutul 20 cu 2-0.Dupa pauza , Dorinel Munteanu face o schimbare inspirata,iese Ibeh si intra capitanul Gabriel Paraschiv care marcheaza la prima faza in care are posibilitatea. Dupa ce Otelul intra in joc si face 1-2 arbitrul  Cristian Balaj , acorda in minutul 54 o lovitura de la 11m oaspetilor si pe tabela se face 1-3.Cateva minute mai tarziu arbitrul arata punctul cu var  si in careul oaspetilor, lovitura de la 11m, este transformata impecabil de Liviu Antal.Dupa golul de 2-3 otelarii se arunca in atac si rateaza situatii bune de a egala.Nesansa a facut ca Fc Otelul sa nu catige cel putin un punct in meciul de astazi.
Dupa infrangerea de astazi , Fc Otelul se indeparteaza de cupele europene , obiectivul declarat pentru acest sezon, fiind la 6 puncte de locul 5 care duce in cupele europene, ei situandu-se dupa acesta etapa pe locul 8 in liga 1 de fotbal . Meciul de astazi a fost primul meci dupa mult timp in care s-a jucat cu casa inchisa, biletele fiind epuizate cu mult timp inaintea meciului. In tribunele stadionulul Otelul au fost astazi ~ 12.000 de spectatori, record de asistenta pentru acest sezon.
Daca pe teren Fc Otelul a pierdut meciul nemeritat , Fc Otelul a pierdut meciul cu organizarea spectacolului fara drept de apel , au aparut din nou bilete si abonamente pe aceliasi loc, mai multe bilete vandute pe acelasi loc sau pe unele bilete scria Fc Otelul-CFR Cluj, bielte ramase de la meciul precedent de pe teren propriu.Au existat si conflicte intre suporteri pentru ca locul indicat pe bilet /abonament era ocupat !!Au intervenit, chiar si oameni cu ecuson de organizator dar degeaba …
Pentru Fc Otelul au jucat astazi:Branko Grahovac,Adrian Salageanu,Cristian Sarghi,Milan Perendjia,Cornel Rapa,Liviu Antal,Ionut Neagu,Gabriel Giurgiu,John Ibeh(46’Gabriel Paraschiv),Silviu Ilie(46’Razvan Ochirosii) si Mircea Axente(67’Marius Pena).
Etapa viitoare Fc Otelul va juca in deplasare la Medias cu Gaz Metan.