Egali cu campioana !

29
Fc Otelul a terminat astazi la egalitate 0-0 meciul cu campiona Romaniei , Unirea Urziceni , meci contand pentru etapa a 22 a ligii 1 de fotbal.Fata de primul 11 din etapa  precedenta antrenorul Dorinel Munteanu a facut 4 schimbari , Cristian Sarghi in locul lui Sergiu Costin si John Ibeh in locul lui Gabriel Paraschiv, Liviu Antal in locul lui Laurentiu Iorga si Marius Pena in locul lui Mircea Axente.Meciul cu Unirea a fost abordat de Dorinel Munteanu cu urmatoare formatie :12. Branko Grahovac-3.Cornel Rapa,21 Milan Perendia,16 Cristian Sarghi,23.Adrtian Salageanu-29.Gabriel Giurgiu(capitan),26.Ionut Neagu-8.Liviu Antal,15.John Ibeh,11.Razvan Ochrosii,27.Marius Pena.Au intrat pe parcursul partidei : 20.Samuel Cojoc in locul lui Razvan Ochirosii in minutul 63,31.Gabriel Paraschiv in locul lui John Ibeh in minutul 82 si Sergiu Costin in locul lui Marius Pena in minutul 90.

Dupa remiza din fieful campioanei Fc Otelul se situeza in clasamnetul ligii 1 pe locul 8 cu 32 de puncte , 9 victorii , 5 meciuri egale si 8 infrangeri , golaveraj 24 de goluri marcate si 25 primite.
Etapa viitoare Fc Otelul va intalniu acasa Fc Dinamo Bucuresti , Duminica 21 Martie de la ora 15.30