Fotbal liga a 2 a: Fcm Dunarea-Tricolorul Breaza 3-0 (0-0)!

3
Fcm Dunarea Galati a trecut astazi pe teren propriu de nou promovata Tricolorul Breaza cu 3-0 dupa ce la pauza scorul era 0-0.Golurile au venit dupa pauza prin rezerva de lux  Ionut Enache (2) care a revenit dupa o accidentare si de Petrescu.Primul gol a fost marcat in minutul 53 cand Ionut Enache a inscris direct din lovitura libera.Apoi in minutul 71 Petrescu inscrie din 4 metri dupa o pasa al lui Vali Munteanu, iar “tabela” care nu exista pe stadionul Dunarea a fost inchisa de acelasi Ionut Enache in minutul 79.
Antrenorul Viorel Tanase a trimis astazi in teren urmatorea formatie :Mindileac – Cristescu, Marin, Popescu  Stan – Cioinac,
Murar, V. Munteanu, State, A. Cristea – V.
Petrescu. Pe parcurs au mai intrat omul cu golul Ionut Enache in minutul 46 in locul lui Popescu,Velescu in minutul 74 in locul lui State si Iovita in minutul 84 in locul lui Vali Munteanu.Dupa 20 de etape Fcm Dunarea se situeaza pe locul 12 cu 27 de puncte , iar etapa viitoare vor evolua in capitala consra celor de la Steaua 2.