Futsal : Drumul spre finala s-a “infundat” la Focsani !

4

Astazi la Focsani in sferturile de finala ale Cupei Romaniei la futsal United Galati  a fost invinsa  si eliminata de CSM Focsani cu 3-4  dupa ce la pauza era 3-2 pentru focsaneni. Desi unul dintre obiective era accederea in finala cuepi de la Targu Mures , United a fost infranta si eliminata astazi de CSM Focsani.Drunul catre Targu Mures(locul unde se disputa finala cupei) s-a infunfdat la Focsani pentru United  anul acest dupa ce anul trecut au fost eliminati tot in faza sferturilor de finala de Fc Deva.Golurile galatenilor au fost inscrise de :Sorin Popa autogol,Bogdan Dima(2).Evolutia scorului a fost  1-0,1-1,2-1,3-1,3-2(pauza),3-3,4-3.Pentru focsaneni este prima victorie in fata United in acest sezon dupa ce in campionat United a invins de doua ori echipa din Focsani ata la Galati cat si la Focsani.

In liga 1 in ultimul meci din sezonul regulat United va juca pe 28 Martie de la ora 19.00 la Targu Mures cu echipa de pe primul loc si favorita la castigarea campionatului, detinatoare actuala a Cupei Romaniei , AS City’us Targu Mures.
Tot astazi Spicom Sf.Gheorghe a invins Infopres Odorheiu Secuiesc cu 4-3 si alturi de CSM Focsani s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei.
sursa foto:forum.realitatea.net