Handbal feminin: Otelarele au fost invinse de tomitane !

6
La sfarsitul sapatamanii trecute Hc Otelul a jucat la Constanta, cu Tomis  meciul din etapa a 20 a ligii nationale bet-at-home.com.Fetele de la Hc Otelul au pierdut meciul cu fostele lor colege 26-29 la pauza scorul era 18-16 pentru tomitane.La echipa din Constanta evolueaza fostele componente ale Hc Otelul: Mihaela Cracana Blaga,Diana Drutu,Diana Patru,Amelia Busuioceanu si Andrea Talvac.Cea mai buna marcatoare pentru Hc Otelul a fost din nou Adriana Tacalie care a inscris 8 goluri si a ajuns la cota 103 goluri marcate pentru Hc Otelul in acest sezon !Dupa 20 de etape Hc Otelul se situeaza pe locul 9 in liga nationala feminina cu 16 puncte, la 7 puncte de primul loc retrogradabil si la 10 de ultimul loc care duce in cupele europene.
Dupa acesta etapa liga nationala feminina de handbal inta in pauza pana pe 10 Aprilie.In aceasta perioada de pauza in campionatul national echipa nationala feminina va juca meciurile de calificare la Campionatul European 2010, cu Ucraina pe 31 Martie la Zaporoje si pe 3 Aprilie de la ora 12.00 la Buzau.
In etapa a 21 a din liga nationala feminina bet-at-home.com, Hc Otelul juca acasa cu echipa de pe locul 3,Hcm Roman,antrenata de fostul tehnician al Hc Otelul prof. Cornel Badulescu.