Handbal masculin : Universitatea Galati a surclasat Universitatea 2 Suceava !

11
In etapa a 16 a(prima a returului 2) a diviziei A, seria A de handbal masculin , Universitatea Galati a trecut pe teren propriu de Universitatea 2 Bucovina Suceava 44-32, dupa ce la pauza scorul era 21-14. Galatenii nu au intampinat nicio problema in meciul de astazi, sucevenii ne reusind sa faca fata iuresului spre barajul de promovare al studentilor galateni.Echipa din Suceava s-a deplasat la Galati cu doar 9 jucatori din care 2 erau portari , astfel pe banca se aflau doar doua rezerve din care un portar!Dupa ce etapa trecuta au marcat 47 de goluri astazi “studentii” au fost opriti la golul cu numarul 44.
Evolutia scorului a fost: min5:5-3,min10:9-5,min15:14-8,min20:19-10,min25:21-12,min30:21-14 (pauza),min35:24-17,min40:28-19,min45:32-19,min50:37-24,min55:41-27,min60:44-32 (final).
Dupa 16 etape Universitatea Galati este lider autoritar in sera A a diviziei A cu 24 de puncte. pe locul 2 se afla adversarii de astazi Univ2 Bucovinsa Suceava cu 18 puncte iar pe 3 Politehnica Iasi tot cu 18 puncte un meci mai putin.Etapa viitoare Universitatea va juca la Focsani cu CSM Focsani 2007 , Duminica 28 Martie.Din divizia A seria A de handbal masculin mai sunt de disputat 4 etape iar Universitatea este apropae calificata la barajul de promovare in liga nationala masculina bet-at-home.com.