“Micii” otelari au deraiat Rapidul CFR Suceava !

5
Fc Otelul 2 a invins astazi categoric cu 5-1 , Rapid CFR Suceava, in etapa a 20 a ligii a 3a seria 1 de fotbal.Meciul a fost la discretia otelarilor mai ales in partea secunda , la pauza scorul a fost 1-0. Dupa pauza otelarii s-au dezlantuit si au mai marcat 4 goluri.Golurile otelarilor au fost marcate de :Frunza in minutul 40,Golocevac in minutul 63,Negoescu in minutul 73,Blanaru min 78 si Murgoci in minutul 84.Acest meci a fost abordat de Fc Otelul 2 cu urmatoarea formula:Abraham(capitan)Carja,Stoica,Sipovici,Siminic,Hristian,Avram,Negoescu,Ghinghina,Nikolici,Frunza.Pe parcurs au mai intrat : Golocevac si Murgoci in minutul 60 inlocuindui pe Nikolici si Frunza,min 70 Blanaru inlocuindu-l pe Avram, min 76 Marus in locul lui Negoescu
Meciul a fost transmis live-text pe sportsuceava.Desfasurarea meciului se poate vedea pe site-ul din Suceava.
Dupa 20 de etape , Fc Otelul 2 a acumulat 24 de puncte si au urcat pe locul 10.Etapa viitoare Fc Otelul 2 va juca la Bacau cu Aerostar.foto:sportsuceava