Fotbal liga a 3a :Politehnica egala cu “fainarii”, Fcm Dunarea 2 infrangere categorica !

5
 Politehnica a obtinut astazi al treilea rezultat de egalitate in 2010 din tot atatea meciuri. Dupa ce au terminat la egalitate cu Cetatea Targu Neamt 1-1 si 0-0 cu CSM Focsani astazi “studentii” au terminat la egalitate 2-2 cu Pambac Bacau/Onesti.Golurile s-au marcat in partea a doua a meciului , primii care au punctat au fost galatenii care au inscris in minutul 46 prin Falcaru care a reluat precis o centrare venită de
pe partea stanga.Dupa doua minute galatenii mai marcheaza odata dar de data acesta in proporie poarta prin Danilescu.In minutul 61 gazdele preiau conducerea din lovitura de la 11m prin Sascau,iar in minutul 65 Radu egaleaza pentru Politehnica tot din lovitura de la 11m.

FCM Dunarea 2 a pierdut categoric in fieful liderului  CF Braila 0-4.Dupa 19 etape Politehnica Galati este pe locul 8 cu 26 de puncte in timp ce FCM Dunarea 2 este ultima echipa din serie , locul 16 cu 14 puncte. Etapa viitoare Politehnica nu va juca pentru ca adversarul s-a retras din campionat in timp ce FCM Dunarea 2 , intalneste echipa de pe locul 2 FC Panciu.