Campioanele au ratat prima sansa de a castiga titlul !

5
Campioanele au ratat prima sansa de a castiga titlul cu numarul 4 astazi pierzand 1-3 meciul cu principala contracandidata la titlu Tomis Cosntanta.Meatlistele au inceput bine si au castigat primul set cu 25-21.In urmatoarele seturi fetele lui Zoran Terzici au cedat initiativa si au pierdut celelate trei seturi la diferente destul de mari setul doi 17-25,setul trei 19-25.Metalistele au ratat prima sansa de a castiga titlul cu numarul 4 iar maine de la ora 18.00 in direct la Neptun tv campioanele pot castiga campioantul daca vor invinge Dinamo Bucuresti gazdele turneului.Dinamo a castigat astazi meciul cu Stiinta Bacau iar maine vor decide unde merge titlul numarul 4 la Galati sau la Constanta.

In classment campioanele sunt pe primul loc cu 29 de puncte 39 seturi castigate 25 piedute,pe locul doi sunt vicacampioanele CSV Tomis 2004 Constanta cu 28 de puncte 39 seturi castigate 23 pierdute.Adversarele de maine ale campioanelor sunt pe locul 3 cu 27 de puncte si nu mai au sanse la titlul de campioana.
Maine de la ora 18.00 in direct la Neptun tv campioanele joaca a doua sansa de a castiga titlul 4 cu etrenele rivale Dinamo Bucuresti.Daca va castiga meciul CSU Metal Galati va castiga titlul numarul 4 de campioana al Romaniei,daca vor pierde titlul va merge la Constanta!