Egal amar in Vinerea Seaca !Otelul-Pandurii 1-1!

8
Astazi de la ora 14.00, pe stadionul “Otelul”,Fc Otelul si Pandurii Targu Jiu au reusit si ne-au aratat si fata urata a fotbalului.Meciul dintre cele doua echipe era dat ca si castigat de oaspeti,in presa”sportiva”din Bucuresti,(aici)se scria inaintea meciului ca Pandurii vor castiga la Galati.Nu s-a nimerit speculatia”cronicarilor”din capitala si s-a terminat la egalitate 1-1 pe dreptunghiul verde de la “ovalul din beton” din Tiglina,dupa o evolutie  modesta a otelarilor.Fc Otelul a jucat din minutul 23, in 10 jucatori dupa ca Mireca Axente a fost eliminat,dupa o lovitura aplicata cu cotul unui adveresar.Otelarii au marcat primii in minutul 29 prin Laurentiu Iorga care a reluat in plasa centratrea lui Ochirosii.Dupa ce a marcat Laurentiu Iorga a mai avut o sansa de a marca dar a ratat din 12m trage intrr-un adversar.Pama la pauza vine si golul gorjenilor care in minutul 46 egaleaza prin Vranjes dupa o centrare a unui coechipeir plecat dintr-o pozitie suspecta de ofsaid.
Dupa pauza,caldura mare pe stadionul Otelul,ocazii foarte putine de a marca de ambele parti, cea mai mare pentru Fc Otelul,in minutul 60 Gabriel Giurgiu,trimite cu capul spre poarta lui Stanca,dar intervine salavator un “pandur”si indeparteaza pericolul.
Finalul meciului aduce tensiune si fluieraturi in tribunele putin populate ale stadionului Otelul.In prima faza, spectatorii sunt nemultumiti de numarul de minute de prelungire acordate de arbitru doar 2,apoi fluieraturi la adresa portarului Branko Grahovac care in minutele de prelungire la scorul 1-1 tragea de timp la repunerea balonului in joc! desi scorul era 1-1 !
Pentru Fc Otelul au jucat astazi :Branko Grahovac-Cornel Rapa,Cristian Sarghi,Sergiu Costin,Silviu Ilie-Ionut Neagu,Gabriel Giurgiu,Laurnetiu Iorga,Gabriel Paraschiv(67’Viglianti),Razvan Ochirosii(80’Cojoc)–Mircea Axente.
Etapa viitoare a 26 a,Fc Otelul se va deplasa la Brasov,Marti 6 Aprilie de la ora 20.00.In etpa a 27a Fc Otelul va juca pe teren propriu cu Gloria Bistrita,Sambata 10 Aprilie.foto:prosport