Fcm Dunarea 0-2 cu liderul !Fc Victoria Branesti-Fcm Dunarea Galati 2-0 (1-0)!

3
Fcm Dunarea a pierdut astazi 0-2, in etapa a 25 a a ligii a 2a de fotbal, meciul disputat in comuna Branesti judetul Ilfov cu liderul seriei I Victoria Branesti.Prestatia din acest meci a dunarenilor a fost una modesta cu foarte putine sanse de a marca si cu mari carente pe faza de aparare.In prima repriza Fcm Dunarea a pus in pericol buturile lui Stoicescu o singura data in minutul 40 prin Emil Cristian.Nici gazdele de la Bransesti nu au avut un aport ofensiv mai consistent,dar ei au reusit sa macheze un gol.Primul gol a fost marcat in minutul 38 de Popa dupa ce in aceiasi faza Branestiul a tras in bara de doua ori.In partea a doua Fcm Dunarea ajunge rar si foarte rar la poarta gazdelor cea mai mare oportunitatea de a pune in pericol poarta gazdelor a fost in finalul meciului cand sutul lui Cristea se duce pe langa poarta.Branestiul a marcat golul in minutul 68.
Dupa acesta noua infrangere Fcm Dunarea a ajuns pe locul 14 cu 29 de punct,e primul care duce in liga a III a,la egalitate de puncte cu Gloria Buzau.Etapa viitoare Fcm Dunarea are o noua misiune aproape imposibila pe teren propriu cu  Petroluil Ploiesti echipa de pe locul 5 care are sanse de a prinde un loc de promovare in liga 1.Programul Fcm Dunarea in continuare este infernal,dupa ce va juca acasa cu Petrolul,Fcm Dunarea se va deplasa la Snagov(locul4),acasa cu Sportul Studentesc (locul 2),la Constanta cu Farul(locul 8),acasa cu Fc Botosani (locul 12),castiga la masa verde cu Cetatea Suceava,acasa cu Fc Dinamo II(locul 15),la Bacau cu Fcm Bacau (locul 11)si acasa cu Sageta Stejarul(locul 3).