Fcm Dunarea s-a “inecat” in Dunare la Giurgiu!

5
In etapa a 23a a ligii a 2a,seria 1 de fotbal,Dunarea Galati a jucat pe Dunare in jos,la Giurgiu cu “surata”Dunarea Giurgiu vecina de clasament cu Dunarea din Galati.Dunarea din Giurgiu a castigat meciul cu Dunarea din Galati cu 1-0 printr-un gol hazliu marcat in proprie poarta de Cristescu.In minutul 58 portarul Mindileac nu poate sa prinda mingea, balonul se loveste de coechipierul sau Cristescu si mingea intra in poarta.Pe langa faptul ca Dunarenii au marcat in propria poarta in minutul 74 Cucu este faultat in careu de un giurgiuvean,arbitrul acorda 11m,dar Emil Cristian rateaza,Cristian a trimis slab pe centrul portii,parada usoara pentru portarul Dragne.Cireasa de pe tort vine in minutul 88 cand “stoper-ul” Claudiu Velescu este eliminat pentru cumulul de cartonase galbene.Fcm Dunarea mai bifeaza o partida in care se bate singura,o noua partida fara gol marcat ( a treia consecutiva).Dupa aceasta infrangere Fcm Dunarea ramane pe locul 12 in clasamentul seriei 1 a ligii a 2a, cu 28 de puncte,la 5 puncte de primul loc care duce in liga a 3a !Etapa viitoare Fcm Dunarea Galati ca evolua pe teren propriu cu Concordia Chiajna locul 7.