“Finala” terminata la egalitate !Fc Otelul-Fc Rapid 0-0

4
Fc Otelul si Fc Rapid Bucuresti au terminat la egalitate 0-0, meciul disputat astazi in etapa a 29 a a ligii I de fotbal.Desi presa centrala impreuna cu casele de pariuri spuneau ca meciul se joaca in culise pana la urma meciul s-a jucat pe teren,iar rezultatul infirma din nou speculatiile celor doua “institutii”.Prima parte a jocului a fost incalcita fara prea multe situatii de a marca,cele doua echipa parnad ca se studiaza reciproc.Prima sansa de a marca  a fost in gheta lui Antal car in minutul 35 este blocat de portarul bucurestenilor.Apoi in minutul 40 Viglianti trimite un sut senzational de la aproape 40 de metri,portarul se intinde sa respinga mingea si se lovesate de bara primind ingrijiri medicale.La pauza se intra cu 0-0.Dupa pauza primii care au sansa de a marca sunt tot otelarii in minutul 47 tot prin Viglianti,mingea trimnisa de acesta loveste bara si apoi cade in fata liniei portii!In minutul 55 Samoel Cojoc faulteaza dur un adversar iar Istvan Kovacs ii arata direct cartonasul rosu !Dupa eliminare rapidistii se instaleaza la conducerea jocului dar nu reusesc sa concretizeze nimic pe tabela de marcaj.Meciul se termina 0-0 si locul 7 inca se joaca !
Dorinel Munteanu a trimis in teren astazi urmatoare formula : Branko Grahovac,Samoel Cojoc,Cristian Sarghi,Sergiu Costin,Adraian Salageanu ,Ionut Neagu,Gabriel Giurgiu,Liviu Antal,(59’Laurentiu IorgaGabriel Viglianti,Razvan Ochirosii(’51Silviu Ilie),Marius Pena(72’Gabriel Paraschiv).Etapa viitoare la Timisoara pe 1 mai Dorinel Munteanu nu se va putea baza pe Liviu Antal,Razvan Ochirosii suspendati pentru cumululul de cartonase galbene si Samoel Cojoc care a primit cartonas rosu,in schmb va reveni titularii de drept al postului  de fundas dreapta Cornel Rapa.
Punctul de astazi este al 41-lea pentru Fc Otelul, iar sansele la locul sapte sunt destul de mari,echipa de pe locul 7 Rapid Bucuresti are 2 puncte in plus fata de Fc Otelul.sursa foto:gsp.ro