Fotbal liga a III a :Derby-ul studentesc castigat de Poli Galati!

6
Astazi in etapa a 26 a aligii a III a de fotbal Politehnica Galati a invins Politehnica II Iasi cu 1-0 prin golul marcat de  Francis in minutul 35.Cu acesta victorie studentii acumuleaza 38 de puncte si se ancoreaza in partea superioara a clasamentului seriei I a ligii a III a,pe locul 6 cu  38 de punct “studentii” asteapta linistiti ultima parte a sezonului, ei fiind departe si de promovare dar si de retrogradare.Etapa viitoare Poli va juca “in deplasare” cu concitadina Fcm Dunarea II Galati pe stadionul Dunarea.
Fc Otelul II a inregistrat cea de a parta infrangere consecutiva astazi la Panciu 0-2.Golurile pancenilor au fost marcate unul din lovitura de la 11m iar unul autogol al lui Murgoci.Dupa acel 6-1 cu CSM Pascani  “micii otelari” nu mai bat pe nimeni si au ajuns pe locul 12 cu 30 de puncte la 4 puncte de primul loc care duce in liga a IVa.Etapa viitoare Fc Otelul II va juca acasa cu Cetaea Targu Neamt.
Fcm Dunarea II a remizat 2-2 in derby-ul codaselor  la Barlad cu SC II Vaslui.fcm Dunarea II a condus de fiecare data prin golurile marcate de Farcasanu in minutele 7 si 38.Punctul de la Barlad este al doilea adus de Fcm Dunarea II  din deplasare.In clasament Fcm Dunarea II este pe locul 15 cu 19 puncte.Etapa viitoare Fcm Dunarea II va juca pe teren propriu derby-ul orasului cu Politehnica.