Fotbal liga a 3a : Trei infrangeri pentru echipele din Galati in etapa a23 a !

5
Astazi in etapa a 23a a ligii a 3a de fotbal cele 3 echipe care reprezinta galatiul la acest nivel au pierdut pe linie.Daca Fc Otelul 2 a pierdut la limita 1-2 in deplasare la Ceahlaul 2,Politehnica a pierdut acasa 2-3 cu CSM Petrotub Roman iar Fcm Dunarea 2 a pierdut la fel pe teren propriu 0-2 cu CSM Focsani.
Politehnica a piedut meciul cu  echipa de pe locul 3 CSM Petrotub Roman 2-3, dupa ce la pauza scorul era egal 2-2.Romascanii au deschis scorul in minutul 5 prin Menghia,dupa care si-au dublat avantajul in minutul 15 prin acelasi jucator.”Studentii” au reusit egalarea prin doua goluri in 5 minute primul gol marcat in minutul 30 de Chiriac,dupa care in minutul 35 Falcaru egaleaza.In repriza a doua cei din Roman mai marcheaza odata in minutul 70 prin acelasi Menghia.Dupa infrangerea de astazi Politehnica Galati a coborat un loc in clasament pana pe 8,cu 32 de puncte.Etapa viitoare Vineri 16 Aprilie ,Politehnica va primi pe teren propriu replica bacauanilor de la Willy.
Nici Fc Otelul 2 nu a avut mai mare sansa la Piatra Neamt si au pierdut si ei la limita 1-2 meciul cu Ceahlaul 2.Primii care au deschis scorul au fost pietrenii care au condus si la pauza cu 1-0.Micii otelari au egalat in minutul 65 prin Cristian Frunza.Dupa aceasta infrangere Fc Otelul 2 ramane pe locul 9 cu 30 de puncte.Etapa viitoare Fc Otelul 2 va evolua tot in deplasare la Roman cu Petrotub.
Cenusareasa seriei Fcm Dunarea 2 a pierdut pe teren propriu 0-2 meciul cu codasa CSM Focsani.Focsanenii au deschis scorul in minutul 5 iar avantajul lau majorat in minutul 54.Fcm Dunarea 2 Galati ramaane ultima din echipele care mai activeaza in seria 1 a ligii a 3a, cu 14 puncte.Etapa viitoare, Fcm Dunarea 2 va juca la Onesti cu Fc Pambac Bacau.Sansele de reusita la Bacau sunt minine,Fcm Dunarea 2 nu a castigat nic un punct in deplasare in acest sezon de liga a 3a .