Handbal masculin: Universitatea s-a pregatit de liga nationala !

4
In plina pauza competitionala in divizia A de handbal masculin,Universitatea Galati a luat ceva aer in piept de liga nationala si a jucat la sfarsitul saptamanii trecute (Vineri si Sambata) doua meciuri amicale cu echipa de liga nationala CS Universitatea Suceava(prima echipa),sfert finalista in Chalenge Cup.In prima partida de Vineri sucevenii s-au impus cu  37-24 la pauza a fost  (19-10) pentru suceveni iar in partida de Sambata scorul a fost mai strans 33-28 la pauza (18-15)pentru suceveni.Cele doua teste au fost utile pentru “studentii” galateni pentru testarea potentialului in vederea participarii la barajul de promovare in liga nationala,unde va intalni CSM Bucuresti.In Divizia A de handbal masculin,Universitatea  va intalni Miercuri 21 Aprilie, de la ora 14.00,in sala “Siderurgistul”intr-un meci de palmares pe Politehnica Iasi.Indiferent de rezultatele din cele 3 meciuri ramase pana la finalul diviziei A,Universitatea Galati va juca barajul de promovare in liga nationala de handbal cu CSM Bucuresti.