In liga a 4a Galati : Foresta Sendreni-Fc Sporting Tecuci 4-2 (2-0)

15
Astazi in etapa a 14 a ligii a 4a de fotbal Galati,Foresta Senderni a trecuut cu 4-2 de Sporting Tecuci.Foresta pronea ca favorita la castiogarea meciului asta dupa clasmentul ligii a 4a ,unde Foresta Sendren se situa inaintea etpaei pe locul 3, in coasta celor doua echipe care se bat pentru promovarea in liga a 3a , Avantul Vanatori si Fulgerul Smulti.Sendreniul a deschis scorul, dupa care majoreaza diferenta 2-0.Tecucenii fara 4 jucatori e baza in echipa, reusesc ceea ce nu sperau si pana la pauza egaleaza Foresta.La pauza se intra cu 2-2.Dupa pauza Foresta forteaza vicotira si o obitne inscriind inca doua goluri.Tecuenii reclama arbitrajul,capitanul tecucenilor  se alege cu nasul spart, iar cel care il accidenteaza primeste doar cartonas galben.Meciul se termina 4-2 cu vicotira gazdelor,care acumuleaza 30 de puncte.Etapa viitoare Fc Tecuci va juca pe”Municipalul” tecucean, Sambata 10 Aprilie de la ora 12.00 contra celor de la Gloria Ivesti.

Mai multe detalii despre meciul de la Sendreni si despre liga a 4a Galati pe suportertecucean