Politehnica a facut scorul etapei cu Willy Bacau !Poli-Willy 4-1!

6

Ieri in etapa a 24 a,a ligii a 3a,Politehnica Galati a primit replica pe teren propriu celor de la Willy Bacau.Stundetii au zburdat ieri pe sinteticul de la “Siderurgistul” si au invins cu 4-1,dupa ce au condus si cu 4-0.Primul gol a fost marcat de Radu cu 2 minute inainte de pauza.La cabine cele doua echipe intra cu avnataj minin in dreptul “studentilor” galateni.Dupa pauza tot Poli nmarcheaza prin acelasi Radu dar in minutul 49.Politehnica face scor de neprezentare cu Willy si marcheaza si golul trei in minutul 63.Pata de culoare a “studentilor”Francis iese si el in evidenta si marcheaza in minutul 66 golul patru al studentilor.Patru minute mai tarziu,Willy Bacau marcheaza golul de onoare prin Lozneanu.
Dupa 24 de etape Politehnica este pe locul 6 cu 35 de puncte fiind cea mai bine clasata dintr echipele galatene din liga a 3a.Etapa viitoare Marti 20 Aprilie Politehnica nu va evolua,adversarul CSM Raraul Campulung Moldovenesc s-a retras din campionat.
Fc Otelul 2 a pierdut la limita la Roman 0-1.Dupa 24 de etape Fc Otelul 2 este pe locul 9 cu 30 de puncte iar Marti de la ora 17.00 va primi replica pe teren propriu a liderului CF Braila.Nici Fcm Dunarea 2 Galati nu are adversar pentru etapa viitoare,CS Gura Humorului retragandu-se din campionat inaintea returului iar Fcm Dunarea 2 va castiga cu 3-0.