Rusine spalata !Fc Otelul-CF Gloria Bistrita 3-0 (1-0)

10
Fotbalistii de la Fc Otelul Galati au reusit astazi sa spele rusinea acelui 0-3 de la Bistrita, invingand cu acelasi scor 3-0 Gloria Bistrita.Primul gol al meciului a fost macat in minutul 4, de Liviu Antal din lovitura de la 11m dupa ce tot Antal fusese faultat.Pana la pauza Fc Otelul mai iroseste cateva ocazii de a marca prin Pena,Ibeh,Antal si Salageanu.La pauza se intra cu avantaj minin in favoarea Fc Otelul.In repriza a doua primii care ameninta poarta sunt “vampirii”prin Hora in minutul 50 dar Branko Grahovac este la post.In minutul 64 Dorinel face o schimbare inspirata il inlocuieste pe John Ibeh apatic astazi,cu Gabriel Viglianti.”Puma” otelului Viglianti are o prima ocazie de a marca in minutul 65,cand isi regleaza “glezna fina” pentru faza din minutul 73 cand inscrie cu un sut SUPERB din interiorul careului de la 14m, sut la care portarul Albut este spectator.Pana la final “otelarii” mai marcheaza odata prin Pena in minutul 85 dupa ce Salageanu “paseaza” o lovitura libera de la 25 m, pana la Viglianti acesta lobeaza pana la Pena care inscrie cu capul in poarta goala.Pentru Fc Otelul au evoluat astazi:Grahovac-Rapa,Sipovici,Sarghi,Salageanu,Antal(77’Cojoc),Giurgiu(cpt),Neagu,Ibeh(64″Viglianti)Ochirosii(68’Iorga),Pena.O evolutie buna a avut in acest meci fundasul central Enes Sipovic care a debutat cu aceasta ocazie in liga 1.
Dupa aceatsa victoire, Fc Otelul acumuleaza 39 de puncte si ramane pe locul 8. sursa foto:mediafaxfoto