Seria neagra continua!Fcm Dunarea -Petrolul Ploiesti 0-2!

7
Fcm Dunarea Galati a pierdut astazi pe teren propriu meciul important pentru mentinerea in liga a IIa cu Petrolul Ploiesti.Dunarenii au pierdut meciul 0-2 la pauza 0-1,ultimul gol al meciului a fost marcat de ploiesteni la ultima fza a meciului din lovitura de la 11m,portarul “dunarean” Marius Mindileac refuzand in prima faza sa intre in poarta sa apere lovitura de la 11m.Prima faza importanta a meciului a fost in minutul 40 cand Cristescu a scos mingea de pe linia poartii.Ploiestenii au marcat primul gol in minutul 45 si la pauza se intra cu 0-1.In repriza a doua  antrenorul Fcm Dunarea Viorel Tanase este trimis in tribuna dupa o serie de proteste in care a a cerut jucatorilor sa iasa de pe teren.Pana la urma jucatorii Fcm Dunarea nu parasesc terenul iar arbitrul acorda o lovitura de la 11m  la una din ultimele faze ale jocului,Mindileac in semn de protest refuza sa intre in poarta.Ploiestenii transforma lovitura de la 11m si castiga cu 2-0 meciul de la Galati.
Dupa 26 de etape Fcm Dunarea Galati este pe locul 14(primul care duce in liga a IIIa),cu 29 de puncte.Etapa viitoare Fcm Dunarea va juca cu echipa de pe locul 3 Fc Snagov.Daca nu vor castiga punct sau puncte la Snagov Fcm Dunarea va pierde contactul cu locurile salvatoare din seria I a ligii a II.