Volei feminin: Campioanele 0-3 cu Dinamo !

2
Campioanele au pierdut astazi cel de al doilea meci al turneului de la Constanta 0-3 cu Dinamo Bucuresti.Primul set a fost castigat de “eternele rivale”25-22,setul doi a ajuns in prelungiri campioanele pierzand cu 25-27 dupa ce cele doua echipe s-au aflat la egalitate 21-21.Ultimul act a fost castigat de Dinamo Bucuresti cu 25-23, dupa ce au condus cu 22-24.CSU Metal Galati inregistreaza prima infrangere in meciurile cu Dinamo in acest sezon dupa o serie de 3-0 la Galati,Bucuresti si Bacau.In ciuda infrangerii campioanele raman pe primul loc in grupa valorica 1-4 cu 19 puncte,urmate de Dinamo Romprest Bucuresti cu 18 puncte.In cel de al doilea meci al zilei de astazi CSV Tomis Constanta va intalni Stiinta Bacau.Maine de la ora 20.00 campioanele vor juca ultimul meci din cadrul turneului de la Constanta, cu gazdele de la CSV Tomis 2004.