Fc Otelul 1-2 la Timisoara si Europa e departe !

3
Fc Otelul Galati a pierdut astazi la Timisoara 1-2 meciul ultimei sperante de a accede in sezonul viitor al Europa League.Galatenii au facut o prima repriza foarte slaba,in minutul 13 Fc Timnisoara conducea cu 2-0,trezirea venind dupa pauza cand probabil mustruluiti serios la vestiare de Dorinel otealrii au aratat ca pot egala daca nu chiar castiga la Timisoara.Meciul a inceput practic de la 0-1 in minutul 7 Magera este scapat din marcaj de Cristian Sarghi acesta trimitand mingea in poarta la coltul scurt al lui Branko Grahovac care nu a avut nico reactie la aceasta faza.Dupa marcarea golului tot timisoarenii sunt cei care ataca iar in minutul 11 Alexa trimite cu capul dar Grahovac este la post de acesata data.Timisorenii isi dubleaza avantajul in minutul 13 prin Cocis care scapa singur Grahovac iese in intampinare iar timisoreanul trimite peste Grahovac si scorul era 2-0.Pana la pauza nu se mai intampla nimic important doar cateva incercari ale timisorenilor de a marca esuate.Dupa pauza de la cabine iese un alt Otelul (dar aceisi jucatori) mai hotarati sa inscrie si de inscris o fac in minutul 53 prin galateanul imprumutat de la Timisoara,Mircea Axente care egaleaza situatia la loburi si il lobeaza si el pe Taborda.Dupa marcarea golului Fc Otelul preseaza si incearca marcarea golului egalizator, Dorinel schimba si ataca cu ambele varfuri pe care le are introducandu-l pe Marius Pena apoi pe Gabi Paraschiv,otelarii ataca cu fundasii la centrul terenului dar fara efect pe tabela de marcaj.Otelarii au mai pierdut un meci in care au demonstrat ca se putea mai mult si se indeparteaza din nou de Euorpa.
In acest meci Dorinel Munteanu a aliniat urmatorul 11:Branko Grahovac,Cristian Sarghi,Sergiu Costin,Adrian Salageanu,Silviu Ilie(62’Silviu Ilie),Laurentiu Iorga(82″John Ike Ibeh),Gabriel Viglianti,Gabriel Giurgiu,Ionut Neagu(75′ Gabriel Paraschiv) si Mircea Axene.
Dupa aceasta infrangere a 11 a Fc Otelul este pe locul 8 cu 41 de puncte,11 victorii 8 egaluri 11 infrangeri,golaveraj 33 goluri marcate 35 primite,in 30 de etape.Etapa viitoare Fc Otelul va juca acasa Joi 6 Mai de la ora 14.30!!Din liga I de fotbal mai sunt de jucat 4 etape Fc Otelul va juca acasa cu Alba Iulia ,la Ploiesti cu Astra, acasa cu Vaslui si in deplasre la Turnu Severin cu Universitatea Craiova. sursa foto:gsp.ro