Fotbal liga a IIa:Punct pretios castigat de Fcm Dunarea la Constanta!

3
Fcm Dunarea a reusit sa castige astazi un punct in deplasare la Constanta cu Farul un punct pretios in lupta “marinarilor galateni” de a se mentine in lupta pentru salvarea de la retorgradare in liga a IIIa.Fcm Dunarea a castigat astazi primul punct dupa 5 etape si primul punct obtinut in deplasare dupa 4 meciuri.  Farul echipa ramasa fara obectiv in liga a IIa a deschis scorul in minutul 12 prin Doicaru.Egalarea vine in minutul 16 cand George Carjan inscrie cu capul dupa o lovitura libera.In partea a doua a meciului Farul ramane in 10 oameni  Buzea este eliminat pentru un falult.Meciul se incinge pe final,Fcm Dunarea cauta golul izbavitor si rateaza situatii bune de a marca in minutele 81 si 82.In minutul 83 Farul inscrie in urma unui contraatac,Pantelie scapat singur inscrie cu un sut de la aproape 18 metri.Golul egalizator al “marinarilor galateni” este inscris in minutul 88 de acelasi George Carjan(care este la cel de al treilea gol consecutiv in doua etape)cu capul din interiorul careului mic.
Pentru Fcm Dunarea au jucat in acest meci: Marius Mindileac,Sebastian Agache(’77 Petrescu),Emil Cristian,Marian Marin,Dan Popescu,Claudiu Velescu,Ionut Cioinac,Alexandru Cristea,Vali Munteanu(’85 Ionut Enache),George Carjan, Adrian Pribac .Punctul de astazi de la Constanta apropie Fcm Dunarea la 2 puncte de Gloria Buzau care a pierdut in etapa de astazi 2-5 la Chiajana cu Concordia. In clasament Fcm Dunarea ocupa  locul 14 cu 30 de puncte in timp ce principala contracandidat Gloria Buzau este pe locul 13 cu 32 de puncte.Etapa viitoare Sambata 15 Mai de la ora 11.00 Fcm Dunarea va juca pe teren propriu cu Fc Botosani,echipa clasata pe locul 11.Gloria Buzau va juca acasa cu liderul Victoria Branesti.