Fotbal liga a IIIa: Egal in dubla Galati-Bacau !

4

In etapa a 29 a a ligii a IIIa a de fotbal Fc Otelul II Galati a trecut pe teren propriu de Pambac Bacau Onesti cu 2-0, iar Poliutehnica a pierdut la limta 1-2 la Bacau cu Aerostar.Micii otelari au trecut fara mari probleme de echipa lui Costel Campeanu “Burebista” cu 2-0 dupa ce la pauza scorul era 0-0.Primul gol a fost marcat de Stevo Nicolici in minutul 70 desprinderea de bacauani facandu-se in minutul 73 prin golulul fostului “student” de la Politehnica ,Hristian.Meciul s-a jucat pe stadionul “Otelul” desi in preziua meciului forul oprganizator dadea drept loc de desfasurare a partidei stadionul “Siderurgistul”.Dupa victoria de astazi Fc Otelul II acumuleaza 36 de puncte si se situeaza in clasament pe locul 10 la doar un punct de retrogradarea in liga a IV a Galati.
Studentii de la Politehnica au pierdut astazi la Bacau cu Aerostar 1-2 si bacauanii au echilibrat balanta in “disputa” Galati-Bacau de astazi.Golul galatenilor a fost marcat de Radu in minutul 20 care a egalat sitiuatia pe tabela de marcaj.Cu 44 de puncte in clasament Politehnica ocupa locul 6.Etapa viitoare,Vineri 14 Mai de la ora 18.00 Poli va juca acasa cu  CSM pascani,Fc Otelul II va sta deoarece CS Gura Humorului s-a retras din campionat iar Fcm Dunarea II va juca la Iasi cu Poli II.