Fotbal liga a IIIa: Etapa nefasta pentru galateni !

9
Politehnica Galati a reusit sa ofere astazi surpriza etapei a XXXa, in seria I a ligii a IIIa pierzand pe teren prorpiu 0-4! meciul cu echipa de pe locul 14 CSM Pascani.Ramasi fara obiective in acest sezon al ligii a IIIa studentii au cedat cel de al treilea meci pe teren propriu in acest sezon la un scor care ne scuteste de prea multe comentarii 0-4 !Oaspetii au marcat primele doua goluri din lovituri de la 11m , in minutele 11 si 14.Pana la pauza pascanenii au mai marcat o data in minutul 39.La pauza Poli intra la vestiare cu scor de neprezentare 0-3.Ultimul gol al meciului a fost marcat in minutul 90.Dupa aceasta infrangere Politehnica Galati ocupa un loc caldut in clasament,locul 6 cu 44 de puncte.Etapa viitoare Politehnica va evolua in deplasare la Piatra Neamt cu Ceahlaul II echipa de pe locul 8.
Fcm Dunarea II a cheltuit banii degeaba cu deplasarea la Iasi.Micii dunareni nu au jucat meciul cu Poli II Iasi pentru ca nu au avut legitimatiile de joc la ei !!! Etapa viitoare Fcm Dunarea II va tebui sa se deplaseze la Roman pentru a intalni Petrotub  de data aceasta poate vor lua si legitimatiile de joc cu ei !Dupa XXX de etape Fcm Dunarea II Galati este pe locul 15 in seria I a ligii a IIIa, cu 19 puncte iar din sezonul viitor vor evolua in liga a IVa Galati.
Fc Otelul II a castigat cu 3-0 meciul cu CS Gura Humorului, deoarce echipa din judetul Suceava s-a retras din campionat.Cu cele 3 puncte de astzi Fc Otelul II ajunge la cota 39 de puncte si ocupa locul 9.Distanta fata de locurile care duc in liga a IVa este de 2 puncte fata de locul 13 care duce direct in liga a IVa.Celelate contracandidate ale Fc Otelul II au castigat si ele meciurile Aerostar Bacau a castigat surprinzator pe ternul concitadinei Willy Bacau cu 4-0,CSM Pascani a surprins prin victoria cu 4-0 in fata celor de la Poli Galati iar CSM Focsani a castigat derby-ul judetului Vrancea cu CS Panciu 2-0.Etapa viitoare,Vineri 21 Mai, Fc Otelul II va juca pe teren propriu cu deja retrogradata Sporting II Vaslui.