Fotbal liga a IIIa :Studentii au batut CFR-istii suceveni!

3

Politehnica Galati a trecut astazi pe teren propriu de Rapid CFR Suceava cu 3-1 dupa ce la puza “studentii” conduceau cu 2-0.Primul gol al studentilor a fost marcat de Velicu in minutul 30,dupa un sut la coltul scurt.Golul doi este marcat de acelasi Velicu in minutul 45 dupa ce acesta primeste o pasă de la Pavel si la fel ca în minutul 30 îl execută pe Pascal portarul CFR-ist cu un sut la coltul scurt.In minmutl 60 acelasi Velicu este faultat in careu arbitrul dicteaza lovitura de la 11m , pe care o executa si transforma Radu si scorul se face 3-0.In minutul 65 CFR-istii inscriu golul de onoare dupa o lovitura de la 11m , Negru este faultat in careu de portarul studentilor Stoica acelasi negru executa lovitura de la 11m si inscrie.In acest meci antrenorul Puiu Antohi a folosit urmatorul 11: Stoica, Radu, Anghel, Danielescu, Racoviţă, Şerbănescu, Falcanu, Chiriac, Pavel, Velicu şi Serian.Mai multe detalii despre meciol de astazi pe site-ul care a transis live-text meciul sportsuceava.Dupa aceasta etapa Politehnica acumuleaza 44 de puncte si se situeaza pe locul 6 al seriei I.Etapa viitoare Marti 11 Mai Politehnica va juca la Bacau cu Aerostar Bacau.
Celelate echipe galatene din liga a III a au pierdut meciurile pe care le-au disputat in acesta etapa Fc Otelul II a pierdut la Focsani cu CSM 0-1 dupa golul marcat de fostul jucator al Fc Otelul Adrian Toma in minutul 21.Aceasta infrangere apropie Fc Otelul de zona fierbinte a clasamentului, “micii otelari”ocupand locul 12 cu 32 de puncte la 2 puncte de primul loc care duce in liga a IV a Galati.Etapa viitoare Marti 11Mai de la ora 18.00, Fc Otelul II va juca cu Fc Pambac Onesti pe teren propriu.
Fcm Dunarea II a pierdut si ea in deplasare la Bacau,1-2 la pauza 0-0.Aceasta infrangere a 18 a pentru Fcm Dunarea II confirma daca mai era cazul ca din sezonul viitor Fcm Dunarea II se va intpoarce in liga a IV a Galati.In clasament Fcm Dunarea II este pe locul 15 cu 19 puncte, iar pana la barem mai au de acumulat 6 puncte.Etapa viitoare Fcm Dunarea II sta pentru ca adversarul CSM Raraul Câmpulung Moldovenesc s-a retras din campionat.