Futsal:United a irosit o sansa!City’us Targu Mures-United Galati 6-2

12

United a pierdut in acesta seara la Targu Mures meciul doi din semifinalele ligii 1 de futsal 2-6 meciul cu City’us Targu Mures.Meciul a fost dominat de gazde.Targu Mures avea nevoie de o victorie pentru impinge semifinala in “prelungiri” sa se joace si meciul trei.La primul fluier al arbitrilor David Asandei a trimis te teren urmatorii patru jucatori:Alexandru Tanasila-Daniel Popliaca,Cristaian Balta,Viorel Cojoc,Bogdan Dima(cpt).Primul gol a fost marcat de mureseni in minutul 5,United da replica prin Cojoc in minutul 11,trece de portarul advers Carlo suteaza la poarta iar mingea loveste bara!In minutul 13 City’us majoreaa diferenta 2-0.La pauza se intra cu 2-0.In partea a doua Viorel Cojoc nu mai rateaza tinta si reduce din diferenta in minutul 24, 2-1.City’us riposteaza si in minutul 26 inscriu din nou 3-1.Minutul 27 aduce golul doi pentru United,capitanul Bogdan Dima inscrie pentru 3-2.City’us nu vrea sa traiasca periculos si in minutul 32 inscriu golul de 4-2. In minutul 35 se face 5-2,Popliaca primeste al doilea cartonas galben si este eliminat in minutul 36,iar in minutul 38 City’us mai marcheaza inca o data 6-2.
Lotul folosit de David Asandei in acest meci a fost : Alexandru Tanasila,Andrei Apostol,Daniel Plesu,Catalin Ivan,Marius Grecu,Daniel Popliaca,Bogban Dima (capitan),Cristian Balta,Mihaita Bagu,Viorel Cojoc si Tonita Petrisor.
Luni de la ora 18.00 tot la Targu Mures cele doua echipe vor juca meciul trei al semifinalei,meciul decisiv, echipa care va castiga se va califica in finala ligii I de futsal.sursa foto:citynews