Futsal:United a ratat calificarea in finala !

11
Aseara in Sala Sporturilor din Targu Mures,United Galati a pierdut 1-6 meciul 3 din semifinalele ligii I de futsal si a ratat calificarea in finala.Dupa ce castigase primul meci acasa cu 3-2 galatenii au jucat “doua seturi” la Targu Mures si au pierdut 6-2,6-1.Ultimul meci cel decisiv a fost inceput de David Asandei cu urmatorii 5 jucatori:Alexandru Tanasila-Marius Grecu,Mihaita Bagu,Bogdan Dina(cpt) si Viorel Cojoc.Meciul decisiv a fost inceput mai bine de legiunea straina de la Targu Mures care in minutul 8 au deschis scorul.Pana la pauza tot City’us mai marcheaza de acesta data in  minutul 18.In prima parte a meciului United a avut sansa de a marca prin Grecu in minutele de inceput ale meciului si pe finalul reprizei.In partea a doua City’us marcheaza gol dupa gol primul in minutul 24,apoi in minutul 26.In minutul 31 la scorul de 4-0 pentru gazde vine si golul de onoare al galatenilor care este marcat de capitanul Bogdan Dima.In acelasi minut 31 Viorel Cojoc are si el sansa de a inscrie dar rateaza tinta desi poarta era goala.In minutul 37 se face 5-1 doua minte mai tarziu Vioel Cojoc rateaza din nou sansa de a marca iar in minutul 40 City’us incheie “setul” cu ultimul gol al semifinalei si se termina 6-1,dupa ce ieri in “setul doi” al semifinalei City’us a castigat cu 6-2.

United Galati rateaza sansa de a ajunge in finala ligii I de futsal dar accederea im semifinalele ligii I de futsal reprzinta o premiera pentru clubul United Galati.Lotul avut la dispozitie de David Asandei pentru aceasta dubla de la Targu Mures a fosat compus din: Alexandru Tanasila,Petrisor Tonita portari,Viorel Cojoc,Bogdan Dima,Catalin Ivan,Critian Balta,Mihaita Bagu,Marius Grecu si Daniel Plesu.