Handbal feminin:Antrenament cu public,Hc Otelul-Stiinta Bacau 29-21

8
Aproape 100 de spectatori s-au incumetat sa vina astazi la indepartata sala Siderurgistul pentru a asista la ultimul meci de acasa al Hc Otelul din acest sezon.Meciul de astazi cu Stiinta Bacau a fost unul de vacanta ambele echipe ne mai avand de indeplinit obiective.Hc Otelul are asigurat locul 9 si titlul de dezamagirea sezonului in liga nationala iar Stiinta Bacau se va intoarce in divizia A.Meciul a fost total la discretia gazdelor care au condus pe toata durata meciului.Oaspetele resemnate cu gandul ca de la la anul vor juca in liga a IIa nu au putut sa ofere decat o replica palida “reusind” sa rateze 4 arnucari de la 7 metri.In meciul de astazi mu s-a dictat nici o eliminare de 2 minute doar cateva cartonase galbene.
Evolutia scorului a fost :minutul5;3-1,min 10;6-2,min 15;7-5,min 20;9-6,min 25;11-8;min 30 15-10.la pauza Hc Otelul conducea cu 15-10;min 35;18-11,min 40;20-11,min 45;22-13,min 50;23-13,min 60;29-21.
Marcatoarele meciului,pentru Hc Otelul au marcat toate jucatoarele care au intrtat in joc cu exceptia celor doi portari.Trandafir 5,Adriana Tacalie 2,Carmen Gheorge 2,Nicoleta Iacob 2,.Nicoleta tudor 2,Daciana Curtean 2,Georgeta Grigore 3,Delia Marginean 3,Catalina Cioaric 1,Alexandra Tacalie 2,Iulia Artean 2(unul din 7 metri)Tatiana Alifanova 1.Stiinta Bacau:Chiper 4,Burghel 2,Marin 1,Vantu 1,Ivan 1,Agrigoroaie 3,Niga 4,Calici 1,Ilisescu 2,Amoagdei 1.
La primul fluier al celor doi arbitri au intrat in teren :Stiinta Bacau-Bogdan,Chiper,Vantu,Matei,Burghel,Ivan,Marin.Au mai intrat :Angheluta,Ilisescu,Niga si Calici.Hc Otelul:Stoleru,Tudor,Gheorghe,Adriana Tacalie,Daciana Curtean,Nicoleta Iacob,Maricica Trandafir.Au mai intrat:Andrea Polocoser,Georgeta Grigore,Delia Marginean,Catalina Cioaric,Alexandra Tacalie,Iulia Artean si Tatiana Alifanova.
Etapa viitoare Hc Otelul va juca la Cluj cu Universitatea Jolidon Cluj Napoca.Meciul de astazi a fost ultimul (de acasa) pentru multe dintre jucatoarele de la Hc Otelul