In sfarsit VICTORIEEEE !Fcm Dunarea Galati-Fc Botosani 2-1!

9
Cea de a doua echipa de fotbal a galatiului a trecut astazi pe teren propriu de Fc Botosani cu 2-1 intr-un meci contand pentru etapa a 30a a ligii a IIa de fotbal.Victoria de astazi a dunarenilor vine dupa o perioada de seceta de noua etape in care baietii lui Tase au castigat doar 3 puncte din 3 egaluri din care doua pe teren propriu.Victora de astazi a venit cu mari mari emotii,botosanenii deschizand scorul iar pe final cand Fcm Dunarea avaea avantaj minim echipa din Botosani ataca chiar si cu poratarul in careul galatenilor.Primul gol al meciului a fost marcat in minutul 15 de botosanenul Geaman  a trimis un sut  banal de la aproape 30 de metri spre poarta,Mindileac incearca sa prinda mingea insa balonul buclucas ricoseaza din manusile lui “Mindi”si intra in poarta.Dupa primirea golului Fcm Dunarea se avanta spre poarta botosanenilor iar rezultatul vine in minutul 27 cand Adrian Pribac trimite mingea in poarta de la margina careului.Pana la pauza nu se mai intampla faze importante.Dupa pauza Fcm Dunarea cauta golul doi iar acesta vine din gheata aceluiasi numar 8 al Fcm Dunarea,Adrain Pribac care inscrie cu un sut direct din lovitura libera de la aproape 20 de metri dupa ce nou intratul Stelian Cucu a fost faultat.De la acest scor nu prea se mai joaca fotbal, incep tragerile de timp de rigoare si rezultatul final ramane neschimabat Fcm Dunarea-Fc Botosani 2-1Profitand de pasul grsiet de pe teren propriu al principalei contracandidate Goria Buzau, 0-1 cu Victoria Branesti,Fcm Dunarea urca un loc in clasament pana pe 13,primul loc salvator in liga a IIa, cu 33 de puncte la doar 1 punct distanta de locul 14 pe care se afla Gloria Buzau.Etapa viitoare Fcm Dunarea va sta si va castiga cu 3-0 meciul cu retrasa Cetatea Suceava in timp ce echipa din Buzau se va deplasa la cea de a treia clasata Petrolul Ploiesti.In cele 4 etape ramase de jucat din seria I a ligii a II,Fcm Duanrea va mai juca acasa cu Dinamo II(locul 15),la Bacau cu Fcm (locul 12) si in ultima etapa acasa cu Sageata Stejaru(locul 5).Gloria Buzau va juca in deplasare la Petrolul (locul 3),acasa cu Fc Snagov(locul 4),in deplasare la Sportul Studentesc(locul 2) si acasa cu Farul Constanta (locul 7).