Atletico Abcoz reprezinta Galatiul la Turneul National al Campionatelor de Minifotbal !

13
Atletico Abcoz echipa care a terminat pe primul loc,turul campionatului de Minifotbal Viata Libera–Liga Bergenbier din Galati va reprezenta Galatiul la Turneul National al Campionatelor de Minifotbal de la Cluj.Turneul final de la Cluj se va desfasura in perioda 8-11 Iulie la acest truneu vor participa echipele castigatoare ale campionatelor locale de minifotbal din mai multe judete ale tarii iar la turneu este anuntata prezenta capitanului echipei nationale de fotbal Cristi Chivu.Atletico castigatoarea ultimelor doua editii ale campionatului de mini fotbal “Viata Libera”Galati a terminat turul de campionat pe primul loc cu 48 de puncte,6 puncte avans fata de principala urmaritoare ISU Galati.Linia de clasament cu care Atletico a terminat turul de campoionat este 16 victorii 0 meciuri egale1 infrangere 211goluri marcate 61 primite (+150!).Lotul cu care Atletico Abcoz a termiat turul pe primul loc este urmatorul: Costel Craescu,Ionel Petrea,Iulian Onose,Florin Badraru,Claudiu Muha,Nicusor Zontea,Daniel Voicu,Ionut Murgulet,Costel Stelian,Costel Timofte,Bogdan Craciun,Catalin Gherasim,Florin Sarghie,Daniel Florea,Cornel Ichim,Andreass Popescu.Informatii si foto furnizate de site-ul Asociatiei Romane de Minifotbal.