Fotbal liga a IIIa:Astazi la Galati de doua ori 2-1!Politehnica-CS Panciu 2-1 si Fcm Dunarea II-Csm Pascani 2-1!

2
Astazi s-au dispuitat meciurile etapei a XXXIVa(ultima)a ligii a aIIIa.In aceasta ultima etapa  la Galati s-au jucat doua meciuri(ambele de la aceiasi ora),ambele incheiate cu acelasi scor 2-1,in ambele oaspetii au deschis scorul.Politehnica a trecut de ocupanta locul doi CS Panciu cu 2-1 la pauza 0-1.Vrancenii au deschis scorul in minutul 34.Golurile studentilor au venit dupa pauza prin Agleta in minutul 56 si Anghel in minutul 79 din lovitura de la 11m.Politehnica Galati termnina sezonul 2009-2010 pe locul 7 cu 48 de puncte golaveraj 49 de goluri marcate-47 incasate,14 vicotrii,6 meciuri egale,12 infrangeri.De la aceiasi ora pe stadionul Dunarea,in meciul retrogradatelor din seria I a ligii a IIIa,Fcm Dunarea II a trecut cu 2-1 de CSM Pacani.La fel ca in meciul studentilor oaspetii au deschis scorul si au condus la pauza cu 1-0.Ultimele goluri ale Fcm Dunarea II Galati in liga a IIIa au fost marcate de Huhulea in minutul 37 si de Arhire in minutul 65.Fcm Dunarea II termina campionatul ligii a IIIa pe locul 15 cu 22 de puncte iar din sezonul viitor Fcm Dunarea II va juca in liga a IVa Galati,de unde vor porni cu o penalizare de 3 puncte pentru neindeplinirea baremului.Linia de clasament a micilor dunareni este:6 victorii,4 meciuri egale,22 infrangeri,22 goluri marcate-66 primite,22 puncte.Cealalta reprezentatnta a galatiului in liga a IIIa,Fc Otelul II a stat in aceasta etapa si termina sezonul pe locul 10 cu 46 de puncte,14 vicotrii,4 egaluri,14 infrangeri,golaveraj 51 de goluri marcate-36 primite.