Minifotbal:Stiinta Galati a ajuns pana in sferturi la Turneul final al Cuepi Romaniei Liga Bergembier!

4
La Zalau in organizarea Asociatiei Romane de Minifotbal s-a desfasurat Turneul Final al Cupei Romnaiei la Minifotbal Liga Bergembier..La aceasta competitie a reprezentat galatiul echipa Stiinta Galati.In faza grupelor Stiinta “a facut ravagi ” invingand in primul meci Simoda Euro Glia Nusfalau cu 7-1,Calia Press Bucuresti cu 8-1 si Vulturii Dej 1-0.In faza optimilor de finala galatenii de la Stiinta au dat peste Nationala Artisitlor.Castig de cauza au avut cei de la Stiinta care au trecut de “artisti” cu 2-1 dupa executarea penaltiurilor(lovituri de la 7m).Ajunsi in faza sferturilor de finala “minifotbalistii” de la Stiinta au dat peste echipa WMT Timisoara si au fost eliminati de timisoreni.Galatenii au deschis scorul dar au fost egalati pe final de cei de la WMT Timisoara.La penaltiuri mai eficienti s-au dovedit cei de la Timisoara care au castigat cu 2-1.Galatenii au prasit competitia fara infrangere cu 3 victorii si 2 meciuri egale.Dupa ce Stiinta a reprezentat galatiul la Turneul Final al Cupei Romaniei la Minifotbal Liga Bergembier la Turneul Final al Campionatului de Minifotbal ce se va desfasura la Cluj Napoca intre 9 si 11 Iulie Atletico Abcoz va reprezenta galatiul la acest turneu final.Informntii furnizate de Asociatia Romana de Minifotbal.