Poli,Fc Otelul II si Avantul Vanatori merg mai departe in cupa

14

Politehnica Galati a trecut in prima faza a Cupei Romaniei de echipa de liga a IVa din judetul Vrancea,Viitorul Homocea.Damian Bancila debuteaza cu dreptul la noua sa echipa,dupa ce a trecut de echipa de judet cu 1-0 la pauza 0-0.Golul stuentilor a fost marcat in minutul 62 de Maradona Chiriac.Fc Otelul II a tecut cu 4-0 la Ianca de echipa retrogradata in liga a IVa Braila Viitorul Ianca.La pauza micii otelari conduceau cu 2-0.Meciul de la Ianca s-a disputat pe stadionul”Stefan Varabioru”.Golurile otelarilor au fost inscrise de Blanaru in minutul 9,Stoica 2 goluri in minutele 24 si 88 din lovitura de la 11m si Ginghina in minutul 71.Derby-ul judetului din faza I a Cupei Romaniei dinrte Avantul Vanatori si retrogradata din liga a IIIa, Fcm Dunarea II nu s-a disputat,satelitul echipei de liga a IIa neprezentandu-se la meci.Avantul castiga meciul cu 3-0 si alaturi de Fc Otelul II si Politehnica merg mai departe in faza a IIa a Cupei Romaniei Timisoreana.