Fcm Dunarea face scor in amicale

6
Fcm Dunarea a castigat cu scorul 5-1 meciul amical disputat astazi pe stadionul Dunarea cu Fc Delta Tulcea.Golurile galatenilor au fost marcate  de Carjan(2-1,3-1),Cristescu(4-1) si Enache(5-1).Primul gol al dunarenilor a fost un autogol.Meciul s-a disputat pe durata a 120 de minute 2 reprize a cate 60 de minute in prma repriza “Tase” folosind rezervele in timp ce in partea a doua au intrat “titularii”.Victoria cu tulcenii este a doua in  meciurile amicale pentru Fcm Dunarea dupa ce prima victorie a fost obtinua sambata  la Bucuresti cu o alta colega de serie Fc Steaua II.De altfel sambata  cele doua echipe (Fcm Dunarea si Fc Steaua II) vor juca la Galati “returul” dublei.Meciurile de verificare continua dunarenii vor mai juca miercuri 11 august cu Gloria Buzau si pe 14 august cu CSM Focsani.