Fcm Dunarea calificare dupa loviturile de departajare

4
Fcm Dunarea Galati s-a calificat in faza a Va a Cupei Romaniei Timisoreana asta seara dupa ce a trecut dupa loviturile de departajare de Cs Panciu.La fuinaul celor 90 de minute scorul a fost egal 1-1 intre cele doua echipe dupa ce Fcm Dunarea conducea la pauza cu 1-0 prin golul marcat de Vali Munteanu.Echipa de liga a IIIa, Cs Panciu a egalat in minutul 58.Cum pana la finalul celor 90 de minute nu s-a mai marcat s-a treuct la prelungiri(doua reprize a cate 15 minute).Cele doau reprize de prelungiri s-au terminat la egalitate 0-0 si s-a trecut la loviturile de departajare.La “moarte subuta” pancenii  sunt parasiti de norocul pe care l-au avut in precedentul tur cu Politehnica Galati si rateaza doau dintre cele 5 lovituri in timp ce Fcm Dunarea marcheaza 4 lovituri pentru ca cea de a va aloviturta nu sa mai executat.Dupa ce au eliminat doua echipe din Galati in tururile precedente Cs Panciu este eliminata din cupa de o alta echipa galateana fara sa inatlneasca “nava amiral” a fotbalului din Galati , Fc Otelul.