Fotbal :Victorii pentru galateni la startul ligii a IIIa

8
Politehnica Galati a castigat astazi meciul din prima etapa a ligii a III a contra celor de la Rapid CFR Suceava.Singurul gol al partiei a fost marcat de Aglebetea Francis in minutul 6.”Studentii” au mai avut o sansa de a marca in minutul 22 cand Lungu a tras in portarul advers.CFR-istii au avut si ei sane de a marca dar imprecizia si emotiile in fata portii au facut ca Stoica sa sa pastreze intacta poarta Politehnicii.Antrenorul studentilor Damian Bancila a folosit urmatorul 11:Stoica-Feraru,Stamate,Danielescu,Grozea-Hristian,Falcaru,Flutur,Aglebetea Francis-Craciun,Lungu.Pe banca de rezrva au luat loc :Olaru,Velicu,Racovita,Munteanu,Neta,Bahica si Coman.Meciul de astazi a fost transmis live text pe sportsuceava.Etapa viitoare Politehnica va juca in deplasare la Pascani cu CSM.
Si Fc Otelul II a castigat meciul din prima etapa,”micii otelari” au jucat in deplasare la Targu Neamt cu Ceatea si au castigat cu 2-0.Golurile galatenilor au fost marcate de Miron si Blanaru.Etapa viitoare Fc Otelul II va juca pe teren propriu cu Fcm Onesti.