Fotbal:Victorie si atat.Fcm Dunarea Galati-Gloria Buzau 1-0

3
Liga a IIa de fotbal a debutat astazi pe canicula dupa ce saptamana trecuta startula  fost amnat din cauza caniculei.La Galati pe stadionul “Dunarea” la aproape 30 de grade Fcm Dunarea a trecut de Gloria Buzau cu 1-0.Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 30 de Ionut Enache din lovitura de la 11 m dupa ce Stelian Cucu a fost faultat in careu.Din prima parte a meciului ar mai fi de notat lovitura libera executata de Cucu.Repriza a doau a fost la fel de lipsita de spectacol la fel ca prima iar cel mai aproape de gol au fost tot dunarenii care au ratat de doau ori din pozitii bune,prima data in minutul 65 Cristescu suteaza in bara iar in minutele de prelungire Vali Munteanu “insira” o serie de adversari intra in careu si trage slab iar portarul Budur respinge mingea in corner.Fcm Dunarea obtine primele trei puncte ale sezonului 2010-2011 in fata unui adversar modest.Acest meci a fost abordat de “Tase” cu urmatorii jucatori:Mindileac-Agachi,Marin,Florea,D.Popescu,Munteanu,Velescu(capitan),Cucu,Cristea,Carjan.Au mai intrat:Cristescu in minutul 55 in locul lui Sebastian Agachi,Pribac in minutul 65 in locul lui Carjan.Etapa viitoare Fcm Dunarea va juca in deplasare la Concordia Chiajna.La finalul meciului cand buzoienii se indreptau catre vestiare iar dunarenii trebuiau sa faca cateva ture de teren doi echipieri ai Fcm Dunarea se imbrancesc fiind la un pas de bataie cei doi au fost opriti de coechipiri sa nu se bata.Daca se bat ei acolo in iarba ce sa mai zicem de suporteri in tribune ?Unde este Fayr Play-ul invocat pe “moderna” tabela  a stadionului ?